bucki-banner

Prelegenci Salonu 28.09.2013

28 września 2013r. odbył się pierwszy Salon w historii TEDxGdańsk.

Spotkanie miało miejsce w Olivia Business Centre, a swoje wystąpienia poprowadzili – Szymon Kobyliński, Piotr Kuropatwiński oraz Piotr Arak.

Wrześniowy Salon postawił bardzo ważne pytanie – „miasto zmienia się – a Ty”? Poruszono tematy związane z komunikacją – tej jako narzędzia porozumiewania się i tej jako środka transportu. Mamy nadzieję, że wystąpienia prelegentów zainspirują do pozytywnych zmian w Gdańsku.

PIOTR ARAK

Starszy Analityk w centrum analitycznym Polityka INSIGHT, koordynował badanie rozwoju społecznego na poziomie lokalnym w Programie Narodów Zjednoczonych ds. rozwoju (UNDP) w Polsce, były doradca Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego, w latach 2008-2011 pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, współpracował z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej i kilkoma organizacjami pozarządowymi. Współautor raportów “Polska 2030. Wyzwania Rozwojowe”, “Młodzi 2011”, Krajowego Raportu o Rozwoju Społecznym “Polska 2012. Rozwój regionalny i lokalny”.


PIOTR KUROPATWIŃSKI

Redaktor “Koncepcji rozwoju systemu rowerowego województwa pomorskiego – Zielonej Księgi”. Współrealizator kilku europejskich projektów promocji rozwoju ruchu rowerowego. Od marca 2011 wiceprezydent Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). Urodzony w 1950 roku, dr nauk ekonomicznych, starszy wykładowca w Katedrze Polityki
Ekonomicznej Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Autor, redaktor i tłumacz wielu publikacji dotyczących teorii ekonomii, bankowości, finansów i procesów
międzynarodowej integracji gospodarczej (m.in. koordynował tłumaczenie i wydanie pierwszego podręcznika współczesnej ekonomii opublikowanego w Polsce po 1989 roku).


SZYMON KOBYLIŃSKI


Szymon Kobyliński urodził się w Gdańsku w 1970 roku. W 1975 wyemigrował do Londynu gdzie ukończył szkołę podstawową. Po powrocie do Polski w ‘84 roku kontynuował naukę w Technikum Budowy Okrętów, a następnie na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Marketingu.
Podczas studiów założył zespół Blenders, który dzięki takim przebojom, jak „Ciągnik”, „Owca”, „Punkt G”, czy „Poniedziałek” przez ponad 10 lat utrzymywał się na szczytach list przebojów. Zespół zagrał w swojej karierze ponad 700 koncertów. Płyty wydane przez Warner Music Poland oraz Universal Music osiągnęły status złota. W sumie sprzedano ich ponad 200 000 egzemplarzy.
Równolegle do kariery muzycznej zaangażowany był w sporty rowerowe, w szczególności ich najbardziej ekstremalną odmianą jaką jest downhill. Kilka razy stawał na podium w lokalnych zawodach, zdobył też pierwsze miejsce na jednej z edycji Pucharu Polski.

.