Szymon Kobyliński

szymon183

Szymon Kobyliński urodził się w Gdańsku w 1970 roku. W 1975 wyemigrował do Londynu gdzie ukończył szkołę podstawową. Po powrocie do Polski w ‘84 roku kontynuował naukę w Technikum Budowy Okrętów, a następnie na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Marketingu.

Podczas studiów założył zespół Blenders, który dzięki takim przebojom, jak „Ciągnik”, „Owca”, „Punkt G”, czy „Poniedziałek” przez ponad 10 lat utrzymywał się na szczytach list przebojów. Zespół zagrał w swojej karierze ponad 700 koncertów. Płyty wydane przez Warner Music Poland oraz Universal Music osiągnęły status złota. W sumie sprzedano ich ponad 200 000 egzemplarzy.

Równolegle do kariery muzycznej zaangażowany był w sporty rowerowe, w szczególności ich najbardziej ekstremalną odmianą jaką jest downhill. Kilka razy stawał na podium w lokalnych zawodach, zdobył też pierwsze miejsce na jednej z edycji Pucharu Polski.

Ze względu na trudności z dostępnością specjalistycznego sprzętu w Polsce, pod koniec lat ’90 zaczął sam importować części rowerowe z USA. Działalność ta przekształciła się w poważniejszy biznes i tak w 2001 roku w raz z żoną Anią założył firmę 7ANNA, która obecnie jest jednym z wiodących dystrybutorów części rowerowych w Polsce.
Prawdziwym biznesowym przełomem było wprowadzenie własnej marki NS Bikes w 2004 roku. Produkty projektowane przez firmę w Polsce i wytwarzane w Azji w ciągu kilku lat znalazły klientów na całym świecie. Dziś NS jest światowym liderem na rynku firm oferujących rowery do ekstremalnych zastosowań. W barwach firmy od kilku lat jeżdżą najlepsi zawodnicy na świecie, a handlowo firmę reprezentują dystrybutorzy w 15 państwach.
W 2009 roku założył firmę produkującą klasyczne rowery miejskie pod marką Creme, która już w ciągu swoich dwóch lat działalności zdobyła wiele prestiżowych nagród.

Prywatnie pasjonuje się windsurfingiem i spędza sporo czasu podróżując w odległe zakątki świata w poszukiwaniu wiatru. Jest ojcem trzyletniego Maksymiliana.


.